UA-55579085-1

انواع ساچمه ها

1-كالیبر 4.5:بیشتر برای هدف زنی و تفریح استفاده میشود. ولی در بعضی مواقع بهترین كالیبر برای شكار است، به عنوان مثال با استفاده از تفنگ  و دوربین حرفه ای، كالیبر 4.5  در صورتی كه ساچمه به نقاط حساس شكار برخورد كند برای شكارچیان ایده ال است. ساچمه های كالیبر 4.5 به علت وزن کمتر دارای سرعت بیشتر و قدرت نفوذ بالاتری هستند که باعث از پا درامدن حیوان میشود،اما انرژی كمتری نسبت به دیگر كالیبر ها دارند.برای شكار حیوانات کوچک از جمله خرگوش,سنجاب بهترین گزینه است.

2-كالیبر 5.5:كالیبر 5.5 کاربرد بیشتری برای شكار استفاده می شود. دارای سرعت و نفوذ كم نسبت به كالیبر 4.5 هست ولی قدرت و انرژی بیشتری نسبت به كالیبر 4.5 داراست.این قدرت و انرژی بیشتر باعث بیشترین ضربه و اسیب به حیوان میشود.

كالیبر 5.5 برای شكار  حیوانات با جسه متوسط همتنند كبك,تیهو,گراز,سمور مناسب است.

3-كالیبر6.35:كالیبر 6.35 از قدرت و ضربه زیادی برخوردار بوده و بیشترین اسیب را به حیوان وارد می كند، و بهترین نوع ساچمه برای شكار است اما سرعت و نفوذ كمتری نسبت به دو كالیبر قبلی دارد. معمولا موجب مرگ آنی حیوان (مردن انی) میگردد که پس از مدت كوتاهی به سبب زخم شدید آنرا از پا در می اورد. این كالیبر خطرناك است و باید برای استفاده از آن مجوز داشته باشید.